Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 936 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


ZIMOWE KRAJOBRAZY 25 MARCA

środa, 25 marca 2009 11:36
Tego naprawdę mało kto się spodziewał. Było topienie Marzanny, przywoływanie Wiosny, wielkie szukanie...i co? - i wszystko na nic! Zima nadal pokazuje swoje pazurki. Żeby było do kompletu to jeszcze Was trochę postraszę. Dzisiaj jest 25 marca - jest to dzień bardzo wróżebny meteorologicznie.W KK obchodzone jest święto Zwiastowania NMP i przysłowie na dziś powiada:
*
JAKIE  ZWIASTOWANIE  TAKIE  ZMARTWYCHWSTANIE
*
Nie chcę nawet głośno myśleć, że po tak długiej zimie święta w połowie kwietnia mogłyby wyglądać podobnie jak dzień dzisiaj za oknem. Na wszelki wypadek Wam o tym mówię i będę bardzo szczęśliwa, jeżeli te wróżby się nie sprawdzą, czego i Wam i sobie życzę z całego serca. Poniższe zdjęcia są udokumentowaniem stanu pogody na dzień 25 marca i zawsze można będzie zweryfikować przepowiednie.
*




Mały szczeniaczek - wilczurek nie posiadał się z radości




Ten żółty budynek przyklejony do mojego bloku to przedszkole. Przedszkolaki całą zimę karmiły ptaki.Karmniki zniknęły - kto przewidział, że byłyby jeszcze potrzebne?


Podziel się
oceń
0
26

W MARCU JAK W GARNCU...

sobota, 07 marca 2009 10:27
Nie ma innego wytłumaczenia: ZIMA zakochała się w WIOŚNIE - reszta w sprawie tego związku  wykazuje tolerancję na najwyższym poziomie, żeby być  w zgodzie z UE - no i mamy to, co mamy. Kiedy na WIOSNĘ przyjdzie otrzeźwienie tego nikt nie wie. Jedno jest pewne: jak już przyjdzie to my popadniemy w takie stany zachwytu, że jej wszystko wybaczymy. Żeby jednak żal nie było tym z Lublina i innym z Koszalina, to uprzejmie donoszę, że w Kielcach dzisiaj - 7 marca rozpętała się taka śnieżyca, że strach z domu wyjść. Prezentuję zdjęcia z okna zrobione.






Podziel się
oceń
0
0

W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

wtorek, 24 lutego 2009 21:52


Zmęczony już tą zimą przysiadł kiciuś pod kwiaciarnią i czeka na panią albo...na wiosnę?



Mój kot - Cyganek - też czeka pod drzwiami, tylko z odwrotnej strony. Myśli, że go wypuszczę, nie wie tylko, że się myli w swoich domysłach.

Podziel się
oceń
0
0

ZIMA ZA MIASTEM

niedziela, 22 lutego 2009 17:45
Giełda samochodowa w Miedzianej Górze k/Kielc.
*


Ekologiczna Mała Elektrownia Wiatrowa między Miedzianą Górą a Raszówką.
*


Na stacji benzynowej na Raszówce stoi...samolot.
*


Droga Krajowa numer 74 - z Kielc do Łodzi jest biała, nie czarna.Nie jest to też śnieg. Tak skutecznie ją oczyszczali solanką.Dużo ciepłego deszczu potrzeba, żeby wypłukać tę chemię.
*


To już prawdziwie zaśnieżona droga.
*


I zimowy krajobraz z okolicy Miedzianej Góry.
*

Podziel się
oceń
0
0

Zdjęcia w galeriach.


Lubię to