Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 936 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Z GÓRY

wtorek, 10 lutego 2009 12:41

Ulica Grunwaldzka w Kielcach
*


Jedzie pociąg z Warszawy
*


On nie jechał, tylko pędził - nim przeszłam na druga stronę to juz go prawie nie było widać. Pojechał do Krakowa - szczęśliwej drogi !
*


Jeszcze spojrzenie na ulicę Żelazną z góry - wszyscy gdzieś pędzą...

Podziel się
oceń
0
27

NOCĄ...

poniedziałek, 02 lutego 2009 13:11
Jaki ze mnie fotograf - każdy widzi...
Do tego wykorzystuję możliwości swojego skromnego sprzętu, który ma cztery opcje formatu zdjęć. Idę więc na łatwiznę i robię fotki do blogów o najmniejszym formacie.  Efekt końcowy jest jaki jest. Wczoraj przekonałam się, że do nocnych zdjęć tych pikseli powinno być chyba trochę więcej, ale zrobiłam i już...Nocna wyprawa była pod znakiem kultury. Z pzyjaciółmi wybraliśmy się do teatru na spektakl o ciekawym tytule : "Nocą na pewnym osiedlu"- autorstwa Herberta Bergera. Kielecki teatr mieści się przy  głównej ulicy miasta, czyli ulicy Henryka Sienkiewicza, nie mogłam sobie zatem odmówić zrobienia paru zdjęć w Citi Civitas Kielcensis, do tego nocą.
Sztuka jest komedią, która bawi do łez, toteż stopień mojego rozbawienia był porównywalny ze stanem średniego rauszu. Proszę w takim razie oglądaczy o wyrozumiałość w ocenie przedstawionych zdjęć, bo nie prędko będę nocą w mieście.
*


Witryna teatralna z plakatem reklamowym.
*


Trochę krzywe zdjęcie to efekt braku mojego skupienia.
*


Ulica Henryka Sienkiewicza w Kielcach nocą jak widać.
*


Mąż już w samochodzie, a ja jeszcze chciałam uwiecznić nocną wyprawę, co robiłam w wielkim pośpiechu, żeby mnie nie zostawił samej " w wielkim mieście"

Podziel się
oceń
0
0

ŚNIEŻEK POSYPAŁ

sobota, 31 stycznia 2009 12:37


Śnieżek obsypał choineczki przed moim oknemAle tak nieśmiało jakoś...

Podziel się
oceń
0
0

TYLKO W HOTELU...

czwartek, 29 stycznia 2009 14:03
Na południu Polski sypie śnieg, ale to bardzo na południu, bo w Kielcach nie sypie. Ale jest zimno, wiatr przejmujący - może i tu posypie...Siedzimy zatem w domku, a goście w hotelach.

Hotel  La Mar - może nie zachwyca architekturą, ale przyciąga atrakcjami.
Nie korzystałam ze znanych atrakcji tego hotelu - a może jednak szkoda, ech...Hotel  Kongresowy - wybitnie dla biznesmenów, zjeżdżają się tu z różnych zakątków świata.
To miejsce spotkań środowisk naukowych, medycznych, farmaceutycznych. Ale restauracja z przepięknym patio dostępna jest dla wszystkich - kiedyś pokażę to urocze patio z tukanem i szemrzącym strumykiem, urozmaiconym wspaniałą roślinnością.Hotel Pod Złotą Różą to miejsce znane artystom. Usytuowany w pobliżu Kieleckiego Centrum Kultury zdobył sobie uznanie środowiska kultury. Tu zatrzymują się przeważnie artyści przyjeżdżający z gościnnymi występami do naszego miasta.Mały hotelik, pamiętam, że jest tu od dawna - widocznie też ma swoich klientów.
Ma chyba doskonałe relacje z sąsiadami, bo graniczy ścianą z drugim małym hotelikiem :Hotelem Astoria - oba mieszczą się przy ulicy Kościuszki w Kielcach.Hotel Łysogóry jest niejako wizytówką miasta ze względu na to, że mieści się naprzeciwko dworca PKP, czyli wychodząc z dworca mamy widok na ten właśnie hotel.
*
Hoteli w Kielcach jest o wiele więcej, może kiedyś pokażę inne, tym bardziej, że kolejne są w budowie i zapowiadają się całkiem nieźle. Sporo mniejszych i trochę większych hoteli znajduje się w pobliżu Targów Kielce - może wiosną ładniej będą wyglądały ?

Podziel się
oceń
0
0

Zdjęcia w galeriach.


Lubię to